Who is coming - Cartoon 360 2019

Check the list of the participants list here below or download the PDF

Company Name Surname Country
Animation Week Nagaishi Hideki Netherlands
Ankama Animation Congé Marie France
Ankama Games Florin Muller Ingrid France
ARTE France Fuchs Barbara France
Bachibouzouk Duret Laurent France
Bibiland Gjorgjiev Stojche North Macedonia
Bibiland Stojanoski Zharko North Macedonia
Bibiland Aleksovski Marjan North Macedonia
Bibiland Cvetanovski Goce North Macedonia
Canal+ Cesson Carole France
CNC (Centre national du cinéma et de l'image animée) Charrière Anna France
Cofilm Trcka Jindrich Czech Republic
Darjeeling Lustigman Marc France
Ellipsanime Productions Caron Sophie France
Epic Story Media Faier Ken Canada
Fandango Productions Slight Daniel UK
Film.UA Group Vyshnevska Kateryna Ukraine
Film.UA Group Sannikov Eugene Ukraine
Film.UA Group Vyshnevska Oleksandrina Ukraine
France Télévisions (FTV) Jacquet Joseph France
Gaumont Arumugam Courtney UK
Godo Films Caroline Joëlle France
Haruworks Dorra Nick Finland
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Jacob Joël Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Seligmann Fanny Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Debruel Liam Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Henriette Jérôme Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Garnier Simon Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Barale Alessandra Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Ney Duncan Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Massoz Tom Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Blanckaert Thérèse Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Neven Lisa Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Lamoline Simon Belgium
Hopster Chojnacka Miki UK
INDIE SALES Coleman Eleanor France
Jamba Entertainment Garbett David UK
KEDD Animation Studio Osvay Anna Hungary
Kickback Media Lomas-Bullivant John UK
Kids Insights Richardson Nick UK
Kids Media ©nsulting Erbes Christophe France
Knisper Balkestein Coen Netherlands
Knisper Walraven Florian Netherlands
Knisper Dharmaperwira Dara Netherlands
La Fabrique des Formats Bélier Fiona France
Lightning Sprite Media Bays Daniel UK
Little Big Animation Burki Nicolas France
Little Big Animation Salzard Muriel France
Lylo Media Group Jaeck Laetitia France
Moukda Production Hentulescu Diana France
Mupi Murgia Ugo Italy
Neumann & Müller  Klingsohr Reinhard Germany
Oldrich Company Ondračková Julie Czech Republic
Oskers Osborn Joseph Belgium
Pikkukala Jordi Pablo Finland
Plug-in Media  Minns Dominic UK
PM SA Evrard Anne France
Polarity Reversal Asher Japhet UK
Quotidiano Nazionale (QN) / La Nazione Papini Roberto Davide Italy
Studio 100 Media Looman Lisette Germany
Studio Pupil Vollenbroek Tünde Netherlands
Studio Pupil Hartjes Maaike Netherlands
Studio Pupil Van Vree Dario Netherlands
Super RTL - RTL Disney Fernsehen van den Bosch-Mprah Marc Germany
Teslopolis Bulaja Madunic Helena Croatia
The Walt Disney Company - EMEA Majumdar Shamik UK
Tobo Acker Voyelle Canada
Umanimation Castaing Aymeric France
VJC Media / Inflorescent Media Chapman Vanessa UK
VMS Consulting Projects Sergent Virginie UK
We Are Family Wheeler Maurice UK
Wonderz Wehner Sebastian Germany
  Wattiaux Elodie France
  Bizzaro Agnès Germany
  Otaño Nathan France
Cartoon Liamin Julie Belgium
Cartoon Kesenne Joëlle Belgium
Cartoon Nguyen Laura Belgium
Cartoon Faust Clara Belgium
Cartoon Vinel Frédérique Belgium